Doradztwo IT

Inwestycje, nie koszt.man-162604_640

Co jest najważniejszym składnikiem dobrze prosperującego przedsiębiorstwa? Odpowiedź jest oczywista – ludzie. Doświadczeni, młodzi i energiczni. Zgrany ze sobą zespół. Kolejne elementy to sprzęt i oprogramowanie. Co z tego, że w firmie pracuje dobrze wykwalifikowana kadra, skoro nie ma odpowiednich narzędzi pracy. Mówimy tu o sytuacji, w której panie księgowe rachują na liczydłach zaś handlowcy  korzystają wyłącznie z telefonów stacjonarnych. Nie przesadzajmy, takie rzeczy się już nie zdarzają.

Jednak proszę zadać sobie kilka pytań zaczynających się od „kiedy” oraz „czy”. Dla przykładu „kiedy ostatni raz zleciłem konserwację sieci?”, „czy gdyby wymienić serwer ważne dla mnie dane byłby bezpieczniejsze?”. A może „czy taka inwestycja ma sens?”.

Dla przedsiębiorstwa wydatki związane ze strefą IT na ogół są traktowane jako zło konieczne. To przecież nie jest nowa maszyna, która będzie produkowała dwa razy więcej i dwa razy szybciej. Jednakże trzeba pamiętać, że to nie jest zwykły zapis po stronie kosztowej. To dawanie swoim pracownikom dobrych narzędzi pracy.

To nie jest aż tak drogie.enova_tablet_rece

Mówi się, że praca w IT jest jak małżeństwo, jeśli wszystko działa to nikt tego nie zauważa. Dopiero kiedy coś się zepsuje, mamy problem. Pytanie jak duży i czy da się go naprawić? Albo czy można do tego w ogóle nie dopuścić. Nie ukrywamy, mamy duże doświadczenie. Od lat opiekujemy się firmami od strony informatycznej. Konfigurujemy sieć, sprowadzamy najlepszy pod względem ceny i  jakości sprzęt czy wdrażamy całe systemy informatyczne. Dzięki naszej wiedzy i znajomości rynku oraz procesów organizacyjnych możemy sprawić, że wielki kryzys nie nastąpi. Co najwyżej drobna sprzeczka o wybór filmu na sobotni wieczór, którą rozwiążemy sprawnie i szybko.

doradztwo

Doradztwo? Nie, to nie jest frazes.

Dla wielu słowo doradztwo brzmi co najmniej podejrzanie. Nie dziwimy się, bo  nie jest sztuką wejść do danego przedsiębiorstwa i powiedzieć, że coś nie działa. Sztuką jest zaproponować, a przede wszystkim przekonać do inwestycji.

Wymiana sprzętu? Jasne. Tylko, że my go sprowadzimy taniej. Taki, jak jest potrzebny, taki który wystarczy na lata. Konfiguracja sieci? Praktycznie każda firma może to zrobić, ale czy sprawnie i bezpiecznie? My tak. To co nas wyróżnia, to chęć poznania Klienta. Wprowadzenie takich rozwiązań i ulepszeń, które będą służyć ludziom zatrudnionym w przedsiębiorstwie, a tym samym działać na sukces samej firmy.