Obsługa komputera i Internetu

Mini szkolenie – Obsługa komputera i internetu

Oferta skierowana do osób w każdym wieku. Poprowadzimy „za rękę”, każdego kto pragnie lub musi poznać świat komputerów i wszechobecnej „cybeprzestrzeni internetowej”.

Czego możemy nauczyć?

Dowiedzą się Państwo, z czego składa się komputer, jakie są elementy zestawu komputerowego, co jest potrzebne żeby swobodnie z niego korzystać oraz  jaka jest rola systemu operacyjnego na przykładzie MS Windows.

Wskażemy możliwości ustawień systemu MS Windows do własnych potrzeb:

  •        ustawianie daty i godziny
  •        zmiana wyglądu i rozdzielczości ekranu
  •        zmiana głośności dźwięków
  •        zakładanie konta użytkownika

Poprowadzimy po ogólnej organizacji i zarządzaniu danymi, jakie są typy danych.

Pokażemy, jak przeprowadzić bezpiecznie kopiowanie, przenoszenie i usuwanie plików, folderów i skrótów.

Nauczymy korzystania z podstawowych programów użytkowych, jak uruchomić, jak znaleźć program, z którego chcemy korzystać, jak zainstalować i odinstalować daną aplikację.

Oprócz standardowego zestawu komputerowego ważną kwestią są tzw „urządzeń peryferyjnych” czyli drukarek, skanerów, dysków zewnętrznych oraz pamięci Flash (pendrive), pokażemy jak korzystać z nagrywarek CD/DVD.

Chcesz dowiedzieć się jak korzystać z programu do pisania? Nic prostszego.

Edytor tekstów MS Word – zasady wprowadzania tekstu, podstawowe formatowanie tekstów, tworzenie list numerowanych i punktowanych, praca z tabelami, wstawianie i formatowanie grafiki, drukowanie dokumentów

Poczta elektroniczna i Internet

Pokażemy, co to jest przeglądarka internetowa, po co jest, i jak z niej korzystać. Pomożemy przy zakładaniu poczty elektronicznej (e-mail) oraz nauczymy wysyłania i odbierania wiadomości. Wyjaśnimy czym są załączniki, jak je rozróżniać i jak sobie radzić w przypadku, kiedy się nie da czegoś wyświetlić.