Drukarki i czytniki kodów

Drukarki i czytniki kodów kreskowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców w naszej ofercie znalazły się drukarki i czytniki kodów kreskowych. Bez tych urządzeń dla wielu firm  dorównywanie wydajnością konkurencji jest trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemozliwe.

Kilka informacji czym są i do czego służą:

Drukarki kodów kreskowych

Występują ogólnie w dwóch rodzajach, termiczne i termotransferowe. Podstawową różnicą między nimi jest sposób nadruku. Drukarki termiczne wymagają tylko specjalnego papieru (wykorzystuje się właściwości zaczernienia papieru pod wpływem temperatury głowicy drukującej, tzw. etykiety termiczne).Drukarki termotransferowe wykorzystują zwykły papier i taśmę barwiącą. Zastosowanie takich drukarek to przede wszystkim drukowanie etykiet samoprzylepnych. Jest to najpopularniejsze narzędzie do szybkiego i łatwego druku różnego rodzaju naklejek. Mogą one mieć dowolny kształt. Najczęściej spotykany to kształt prostokątny z zaokrąglonymi rogami. Jedynym kolorem, jaki można uzyskać z druku termicznego jest kolor czarny. Inne kolory można uzyskać z drukarki termotransferowej, stosując odpowiednie kolory taśmy barwiącej.

Urządzenia znajdują bardzo wiele zastosowań w różnych obszarach gospodarki. Mogą być wykorzystywane w przemyśle do szybkiego oznaczania dużej ilości towaru, w logistyce czy w każdej firmie oferującej popularne plastikowe karty lojalnościowe. Odpowiednio dobrane modele mogą usprawnić pracę właściwie każdego przedsiębiorstwa.

Czytniki kodów kreskowych

Poprawnie to skaner kodów kreskowych. Jak sama nazwa wskazuje to urządzenie skanujące (sczytujące) dany kod kreskowy (paskowy) z wydrukowanej wcześniej etykiety. Pozwala na sprawdzenie w komputerze towaru jednym kliknięciem. Jest to praktyczne rozwiązanie dla sklepów, magazynów oraz obiektów, gdzie ewidencjonowane są towary.

W naszym asortymencie urządzenie dostępne jest w różnorodnych wariantach technologicznych. Jako firma działająca w obszarze nowoczesnych rozwiązań IT, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu asortyment czytników kodów spełniających najwyższe kryteria jakościowe. Każde urządzenie dostępne w naszym sklepie zapewni maksymalną wydajność i efektywność pracy Państwa przedsiębiorstwa.