Kasy i drukarki fiskalne

Kasy fiskalne i drukarki fiskalne

Według przepisów prawnych nie musisz posiadać kasy rejestrującej (zwanej często też „kasą fiskalną”), gdy sprzedajesz towary lub świadczysz usługi tylko i wyłącznie na rzecz firm lub organizacji, organów administracji państwowej i samorządowej. Jeśli jednak sprzedajesz towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym (tj. rolnikom, którzy nie są czynnymi podatnikami VAT) – musisz, co do zasady, rejestrować sprzedaż kasą fiskalną.

Oczywiście u nas możesz zaopatrzyć swoją firmę także w taki, jak się okazuje, ważny element prowadzenia działalności sprzedażowej.

Czym się różni kasa od drukarki fiskalnej?

 

Kasa fiskalna to samodzielne urządzenie wymagające jedynie podłączenia do prądu lub w przypadku kas przenośnych działających na wbudowanej baterii. Wyposażona jest we własną klawiaturę umożliwiającą wystawienie paragonu przez wprowadzenie odpowiednich kodów towarowych, ilości oraz ceny. Zaletą kasy fiskalnej jest jej mobilność i niska cena.

Drukarka fiskalna wymaga podłączenia do komputera, a co za tym idzie połączenia jej z odpowiednim programem sprzedażowym. Rodzi to pewne wymagania techniczne, ale zaletą jest możliwość wystawiania paragonów na komputerze bez konieczności wypisywania ich drugi raz na kasie. Posiadając drukarkę paragony fiskalne drukujemy wprost z programu komputerowego, co znacznie ulepsza ewidencję i przyspiesza pracę. Pewnym ograniczeniem jest wyższy koszt zakupu w stosunku do kasy, ale komfort pracy jest znacznie lepszy.

 

W ramach naszej oferty dostarczamy nowoczesne kasy i drukarki fiskalne renomowanych producentów. Zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu i załatwianiu niezbędnych formalności oraz fachowy serwis. Kasy fiskalne przeznaczone do pracy w punktach handlowo-usługowych. Kasy fiskalne są w pełni kompatybilne z oprogramowaniem sprzedażowym. Oferowane urządzenia cechują niewielkie gabaryty zapewniające możliwość transportowania, pełna funkcjonalność i wyposażenie w praktyczne aplikacje, a przy tym łatwość obsługi. Znajdują zastosowanie zarówno w małych, prywatnych sklepach, jak i większych marketach a nawet restauracjach. Naszą ofertę w tym zakresie uzupełniają niezwykle funkcjonalne drukarki do paragonów oraz faktur VAT.