Urządzenia sieciowe

Urządzenia sieciowe

Modem, router, switch, serwer, patchcord, WIFI, LAN? Zastanawiałeś się po co masz się uczyć, czym są te elementy sieci, kiedy Twoja firma sprzedaje skarpety, a sam znasz się świetnie na dziewiarstwie? Owszem, masz dostęp do internetu – dzisiaj każdy przedsiębiorca w taki, bądź inny sposób musi z niego korzystać, by móc istnieć na rynku. Ale czy nie lepiej zajmować się „swoją działką”, niż tracić cenny czas?

Potrzebujesz sieci internetowej w firmie i to powinno być dla Ciebie wszystko, co w danym momencie musisz wiedzieć. Przekaż nam informacje, ile komputerów ma mieć dostęp do sieci internetowej, a my zrobimy resztę. Dobierzemy wszystkie potrzebne elementy, jakimi są  wspomniane modemy, routery i switche, następnie  połączymy je tak, by wszystko sprawnie działało.

U nas znajdziesz wszystkie potrzebne elementy do zbudowania sieci; dopasujemy do Twoich  potrzeb i wskażemy sensowne rozwiązania koncentrując się konkretnie na Twoim przedsiębiorstwie.

Po krótce (żeby zniechęcić do samorealizacji):

Serwer – specjalny komputer z odpowiednim oprogramowaniem świadczący usługi na rzecz innych komputerów połączonych w sieć. Często rolę serwera pełni zwykły komputer udostępniający pewne zasoby innym komputerom lub pośredniczący w przekazywaniu danych między komputerami.

Modem – urządzenie za pomocą którego otrzymujemy dostęp do internetu z sieci telefonicznej, występuje także
w wersjach mobilnych.

Router – służy do łączenia różnych sieci komputerowych (różnych w sensie informatycznym, czyli np. o różnych klasach, maskach itd.), pełni więc rolę węzła komunikacyjnego stosowany także przynajmniej częściowo do rozdzielenia sygnału

Switch – bagatelizując możliwości – rozdzielacz sygnału, zamiast 1 komputera podpiętego do internetu możemy spowodować że ten sam internet będzie na 3 komputerach.